Wymiana okien w mieszkaniu

 

Mieszkania w starym budownictwie, często niedostatecznie ocieplone, generują bardzo duże straty ciepła, a co za tym idzie wymagają większych nakładów na dogrzewanie. A to oczywiście kosztuje. I to nie małe pieniądze. Może warto zatem pomyśleć o uszczelnieniu mieszkania i wymianie okien na bardziej estetyczne ale i bardziej izolujące? Zastosowanie nowoczesnej stolarki drewnianej, PVC czy aluminiowej potrafi dać ponad 30% oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń, w których dotychczas były zainstalowane okna starego typu. Znając miesięczne rachunki za ogrzewanie mieszkania łatwo policzyć, po jakim okresie czasu inwestycja w nowe okna się zwróci.

 
kwiecień
11 '17

Wiosenne porządki w oknach

Robert Dąbrowski

Robert Dąbrowski

Wiosna już prawie za pasem, choć chłód jeszcze zagląda do naszych domów. Trawa już powoli zielenieje, na niektórych krzakach widać małe zielone pączki, słychać śpiew ptaków, zewsząd docierają do nas pierwsze oznaki wiosny. Już niedługo promienie słońca będą przebijać się przez żaluzje w naszych oknach, ogrzewając swym ciepłem wnętrza naszych domów.

W związku z tym, warto zastanowić się, które z zabezpieczeń słonecznych, bardziej spełnia nasze potrzeby, żaluzje czy może rolety? Te pierwsze, są na pewno dobrym rozwiązaniem dla osób mieszkających na wyższych piętrach, ponieważ lepiej chronią przed nagrzewaniem się mieszkania, co może być szczególnie uciążliwe w samym środku lata. Natomiast rolety materiałowe najlepiej montować w mieszkaniach, domach, na parterze, ponieważ w dzień, zapewnią nam w pomieszczeniach więcej światła niż opuszczone, ale odsłonięte żaluzje.

Pamiętajmy, że szczególnie mieszkania na parterze, są słabo nasłonecznione, a niewielka ilość światła, może być przyczynkiem nawet do takich chorób, jak depresja.

Montaż rolet i żaluzji pozostaje sprawą ważną dla każdego domownika, od zaspokajania jego podstawowych potrzeb, takich jak pragnienie prywatności, po zaspokajanie potrzeb naturalnych, którym jest odpowiedni poziom nasłonecznienia mieszkania.

dom
dekoracja wnętrz
okna
drzwi

frazy kluczowe: dom, dekoracja wnętrz, okna, drzwi


 

Warto zobaczyć

Dekoracja wnętrz, Dom, Ogród, Beton, Blat, Bruk, Brukarz

Piszą na tym blogu

Patrycja Dubieniecka, Robert Dąbrowski

Archiwum

Grudzień 2017, Maj 2017, Kwiecień 2017, Grudzień 2016, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Marzec 2016, Luty 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Sierpień 2015, Sierpień 2011