Wymiana okien w mieszkaniu

 

Mieszkania w starym budownictwie, często niedostatecznie ocieplone, generują bardzo duże straty ciepła, a co za tym idzie wymagają większych nakładów na dogrzewanie. A to oczywiście kosztuje. I to nie małe pieniądze. Może warto zatem pomyśleć o uszczelnieniu mieszkania i wymianie okien na bardziej estetyczne ale i bardziej izolujące? Zastosowanie nowoczesnej stolarki drewnianej, PVC czy aluminiowej potrafi dać ponad 30% oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń, w których dotychczas były zainstalowane okna starego typu. Znając miesięczne rachunki za ogrzewanie mieszkania łatwo policzyć, po jakim okresie czasu inwestycja w nowe okna się zwróci.

 
maj
09 '17

Ogrody - zrealizuj swoje marzenia

Robert Dąbrowski

Robert Dąbrowski

W dobie coraz szybszego rozwoju infrastruktury natura często schodzi na dalszy plan. Zieleń łąki i lasów zastępuje szarość wieżowców i ulic. Wielu ludzi na szczęście dostrzega jednak potrzebę otaczania się przyrodą. Przy nowo powstałych na przedmieściach domach bardzo często znajdują się ogrody. Wielu mieszkańców centrów miast decyduje się również na zakup działki ogrodowej na obrzeżach. 
Ogrody, małe czy duże, stanowią świetne miejsce do wypoczynku, zrelaksowania się po ciężkim dniu w pracy, ponieważ kolor zielony wpływa na organizm odprężająco. Działka jest także dobrym miejscem na urządzanie różnego rodzaju spotkań towarzyskich. Mimo wszystkich tych zalet, ogrody posiadają również wady. Po pierwsze - ogród trzeba zaplanować, tak aby jak najlepiej służył właścicielom, a także, oczywiście, jak najpiękniej się prezentował. Nie każdy potrafi zrobić to samodzielnie. Na szczęście dzięki specjalnym firmom możliwe jest projektowanie ogrodów w Poznaniu także posiada taką ofertę. Dzięki tym firmom zakładanie ogrodów staje się banalnie proste. Wszystko wykonują za nas architekci zieleni i profesjonalni ogrodnicy. 
Co do ogrodników, zatrudnienie jednego na stałe również jest dobrym pomysłem, ponieważ ogród wymaga stałej pielęgnacji. Mimo że praca w ogrodzie jest dobra na wyciszenie i odprężenie się, nie zawsze mamy chęć na taką aktywność, czy też po prostu nie posiadamy odpowiednich umiejętności. Czy wiesz, że firma ogrodnicza z Warszawy czy innego miasta wykona wszystko za Ciebie, a nam pozostanie jedynie cieszenie się pięknem przyrody.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dekoracja wnętrz, Dom, Ogród, Beton, Blat, Bruk, Brukarz

Piszą na tym blogu

Patrycja Dubieniecka, Robert Dąbrowski

Archiwum

Grudzień 2017, Maj 2017, Kwiecień 2017, Grudzień 2016, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Marzec 2016, Luty 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Sierpień 2015, Sierpień 2011