Wymiana okien w mieszkaniu

 

Mieszkania w starym budownictwie, często niedostatecznie ocieplone, generują bardzo duże straty ciepła, a co za tym idzie wymagają większych nakładów na dogrzewanie. A to oczywiście kosztuje. I to nie małe pieniądze. Może warto zatem pomyśleć o uszczelnieniu mieszkania i wymianie okien na bardziej estetyczne ale i bardziej izolujące? Zastosowanie nowoczesnej stolarki drewnianej, PVC czy aluminiowej potrafi dać ponad 30% oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń, w których dotychczas były zainstalowane okna starego typu. Znając miesięczne rachunki za ogrzewanie mieszkania łatwo policzyć, po jakim okresie czasu inwestycja w nowe okna się zwróci.

 
kwiecień
28 '16

Naturalne i proste wzornictwo w aranżacji

Patrycja Dubieniecka

Patrycja Dubieniecka

Jeśli przyjrzymy się obowiązującym trendom wnętrzarskim, to szybko dojdziemy do wniosku, że coraz bardziej modne stają się naturalne i nawiązujące do przyrody aranżacje. Dawniej różnego typu drewniane elementy nie kojarzyły nam się zbyt dobrze, a małe drewniane domki spotykaliśmy tylko na wsiach. Teraz sprawa prezentuje się zupełnie inaczej, drewno jest w cenie, a jego możliwości aranżacyjne są naprawdę bardzo duże. Przyjrzyjmy się zatem bliżej jak może prezentować się urządzanie domu elementami drewnianymi i jak je prawidłowo pielęgnować.

Na początku warto zaznaczyć, że drewno może przewijać się przez różne style aranżacyjne. Możemy je wykorzystać we wnętrzach skandynawskich, folkowych, rustykalnych, a nawet industrialnych. I tak na przykład jeżeli mamy okna w drewnianych ramach, to możemy pójść dalej tym samym tropem i zamontować drewniane drzwi oraz podłogi. Jeżeli dobierzemy odpowiedni odcień drewna i stonowane wzory, to wnętrze na pewno zyska na elegancji i zdobędzie nowoczesną nutę. A jeśli już mowa o starych drewnianych elementach wyposażenia domu, to taka na przykład renowacja okien z drewna nie powinna przysporzyć nam żadnego problemu. Wystarczy odrobina chęci, odpowiednie narzędzia i środki, które zabezpieczą nową powłokę. Drewniane ramy mają tą do siebie, że możemy je zostawić w pełni naturalnym odcieniu, ale możemy je także przemalować na dowolny kolor. Jeżeli zaś chodzi o odnawianie drzwi drewnianych, to możemy z nimi postąpić w bardzo podobny sposób. A jeśli już będziemy mieli drewniane drzwi, okna, a nawet podłogi, to teraz możemy przejść do dalszej aranżacji wnętrza. W tym przypadku należy pamiętać, że drewno bardzo lubi kolory ziemi i stonowane barwy. Taki na przykład styl skandynawski, to połączenie bieli, szarości i właśnie drewna. Jeżeli dobierzemy do tego odpowiednie tkaniny, to modny, ciekawy i naturalny efekt gwarantowany - zapewnia specjalista z firmy Artel.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dekoracja wnętrz, Dom, Ogród, Beton, Blat, Bruk, Brukarz

Piszą na tym blogu

Patrycja Dubieniecka, Robert Dąbrowski

Archiwum

Grudzień 2017, Maj 2017, Kwiecień 2017, Grudzień 2016, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Marzec 2016, Luty 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Sierpień 2015, Sierpień 2011