headerphoto
Start

Materace gabionowe

Rzeki czy nabrzeża ulegają ciągłej erozji, co stwarza duże niebezpieczeństwo dla człowieka – konieczne jest zatem ich zabezpieczenie.

W tym celu od lat z powodzeniem stosuje się niezwykle wytrzymały materiał, jakim są materace gabionowe produkowane ze zgrzewanej lub plecionej siatki stalowej. 
Czym są materace gabionowe?Materace gabionowe, popularnie zwane również gabionami, to specjalne kosze z siatki heksagonalnej, które wypełnia się kamieniami lub, w zależności od potrzeby, innym kruszywem. Materace gabionowe przepuszczają wodę, a jeśli zostaną pokryte glebą, szybko i samoistnie wyrośnie na nich roślinność. Gabiony mają mnóstwo zalet, które decydują o ich powszechnym zastosowaniu. Są łatwe w montażu i odporne na uszkodzenia. Ich żywotność wrasta z czasem, kiedy szpary wypełniają się mułem i roślinami. Są przyjazne dla środowiska, a ich wielką zaletą jest pochłanianie hałasu, dzięki czemu idealnie nadają się do montowania przy autostradach. Zobacz przykładowe realizacje zabudowy z materacy gabionowych KLIKNIJ TUTAJ
Do czego wykorzystuje się materace gabionowe?Materace gabionowe są wykorzystywane do różnorakich konstrukcji, od dróg po ochronę brzegów rzek. Ich duża wytrzymałość sprawia, że są powszechnie stosowane do budowy ścian oporowych, barier izolacyjnych i akustycznych, a także do wzmacniania stromych zboczy, brzegów rzek czy jezior, ochrony filarów mostowych. Gabiony stosuje się także w celu umacniania dróg i tworzenia konstrukcyjnych elementów nabrzeży. Zabezpiecza się nimi skarpy nasypów czy wykopów. Stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest ogromna wytrzymałość.

Galeria zdjęć:

biznes

produkcja


Brak komentarzy!