Wymiana okien w mieszkaniu

 

Mieszkania w starym budownictwie, często niedostatecznie ocieplone, generują bardzo duże straty ciepła, a co za tym idzie wymagają większych nakładów na dogrzewanie. A to oczywiście kosztuje. I to nie małe pieniądze. Może warto zatem pomyśleć o uszczelnieniu mieszkania i wymianie okien na bardziej estetyczne ale i bardziej izolujące? Zastosowanie nowoczesnej stolarki drewnianej, PVC czy aluminiowej potrafi dać ponad 30% oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń, w których dotychczas były zainstalowane okna starego typu. Znając miesięczne rachunki za ogrzewanie mieszkania łatwo policzyć, po jakim okresie czasu inwestycja w nowe okna się zwróci.

 
maj
04 '16

Jak umeblować pokój dziecka?

Robert Dąbrowski

Robert Dąbrowski

Kiedy rodzice spodziewają się dziecka jednym z elementów przygotowań jest wygospodarowanie i wyposażenie dla niego pokoju. Początkowo staje w nim łóżeczko i przewijak, jednak kiedy dziecko wchodzi w wiek przedszkolny przestaje to wystarczać.Pojawia się pytanie jak umeblować pokój dziecka?

Jak sprawić aby był funkcjonalny, bezpieczny i podobał się pociechom? Powinniśmy pamiętać o tym, że przestrzeń, w której przebywać będzie mały człowiek musi być przytulna. Jeśli chodzi o wybór barwy ścian i mebli- wielu rodziców stawia na intensywną kolorystykę. Kolorem często wybieranym dla chłopców jest niebieski, dla dziewczynki – różowy. Dziecko na pewno ucieszy się też z kolorowej tapety z nadrukami z ulubionej bajki czy komiksu.

Miejsce na zabawki
Nie możemy zapomnieć o maskotkach i innych ulubionych zabawkach dziecka. Aby nie tworzyły bałaganu warto wygospodarować dla nich miejsce. Dobrym pomysłem będzie powieszenie półki bądź regału (takiej wysokości, aby dziecko samo mogło się do niej dostać), gdzie maluch będzie miał możliwość ustawić swoje zabawki. Należy wyznaczyć przestrzeń przeznaczoną do nauki- biurko i krzesło, dostosowane rozmiarem do wzrostu malucha. Pamiętajmy o zaokrąglonych krawędziach mebli. Biurka z płyty mdf dla dzieci nie są tanie, jednak wytrzymałe i bezpieczne, dlatego idealnie nadadzą się do pokoju dziecięcego.

Łóżko do spania i zabawy
Kolejnym niezbędnym meblem jest łóżko. Kiedy nasze pociechy wyrasta z łóżeczka-kojca, zastanawiamy się gdzie kupić solidne łóżka dla dzieci? Warto postawić na sprawdzone firmy, aby mieć pewność, że dziecko będzie mieć komfortowy sen. W przypadku, kiedy pokój dziecka jest mały lub nieustawny możemy zamówić meble na wymiar. Podczas planowania pokoju nie można zapomnieć o tym, dla kogo go robimy. Może nasz maluch sam ma pomysły, które z powodzeniem możemy wdrożyć w życie.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dekoracja wnętrz, Dom, Ogród, Beton, Biznes, Bruk, Brukarz

Piszą na tym blogu

Patrycja Dubieniecka, Robert Dąbrowski

Archiwum

Grudzień 2017, Maj 2017, Kwiecień 2017, Grudzień 2016, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Marzec 2016, Luty 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Sierpień 2015, Sierpień 2011