Wymiana okien w mieszkaniu

 

Mieszkania w starym budownictwie, często niedostatecznie ocieplone, generują bardzo duże straty ciepła, a co za tym idzie wymagają większych nakładów na dogrzewanie. A to oczywiście kosztuje. I to nie małe pieniądze. Może warto zatem pomyśleć o uszczelnieniu mieszkania i wymianie okien na bardziej estetyczne ale i bardziej izolujące? Zastosowanie nowoczesnej stolarki drewnianej, PVC czy aluminiowej potrafi dać ponad 30% oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń, w których dotychczas były zainstalowane okna starego typu. Znając miesięczne rachunki za ogrzewanie mieszkania łatwo policzyć, po jakim okresie czasu inwestycja w nowe okna się zwróci.

 
grudzień
27 '17

Jak odnowić okna drewniane?

Patrycja Dubieniecka

Patrycja Dubieniecka

Martwią cię zniszczone ramy drewnianych okien? Wcale nie musisz wymieniać ich na nowe – skorzystaj z kilku prostych porad, a będą wyglądały tak, jakby dopiero opuściły zakład stolarski. W sytuacji, gdy nie posiadamy odpowiednich zdolności zgłaszamy się po pomoc (np.  na stronie www.artel-art.pl/oferta/renowacja-okien-drewnianych,47.html). Jeśli jednak Ciebie to nie dotyczy, to przeczytaj ten artykuł. Przekonaj się, że odnawianie okien wcale nie musi być trudne!

Nie każda pora roku jest odpowiednia
Renowacja ram okiennych nie zawsze przyniesie oczekiwane efekty – nie zabieraj się za nią zimą, wczesną wiosną i późną jesienią. Przed rozpoczęciem pracy sprawdź, jak ciepło jest na zewnątrz – temperatura powinna bowiem przekroczyć osiemnaście stopni Celsjusza.

Dokładnie oczyść powierzchnię drewna

Aby rezultaty twojej pracy były widoczne przez długi czas, zawczasu odpowiednio przygotuj odnawiane drewno. Dobrze, kiedy renowacja okien drewnianych rozpocznie się od usunięcia warstwy starej farby i odtłuszczenia powierzchni drewna. Jeśli zauważysz ślady obecności grzybów, użyj do tego specjalnego środka zwalczającego te organizmy, w innych przypadkach możesz posłużyć się zwykłym denaturatem lub płynem do mycia naczyń. Przygotuj również kilka arkuszy papieru ściernego o różnej gramaturze i, zaczynając od tych najgrubszych, każdym z nich dokładnie zeszlifuj całą powierzchnię ramy.

Jak malować ramy drewniane?
Koniecznie wybierz farbę odporną na działanie wilgoci, bakterii i grzybów. Dużą wagę powinieneś przyłożyć także do wyboru odpowiedniego pędzla – sprawdź, czy jego włosie jest odpowiednio wyprofilowane, od tego bowiem zależy to, czy dotrzesz nim do trudno dostępnych miejsc. Jeszcze przed malowaniem należy całą ramę dokładnie zagruntować – dzięki temu farba będzie lepiej trzymać się powierzchni.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dekoracja wnętrz, Dom, Ogród, Beton, Blat, Bruk, Brukarz

Piszą na tym blogu

Patrycja Dubieniecka, Robert Dąbrowski

Archiwum

Grudzień 2017, Maj 2017, Kwiecień 2017, Grudzień 2016, Listopad 2016, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Marzec 2016, Luty 2016, Październik 2015, Wrzesień 2015, Sierpień 2015, Sierpień 2011